Tiny House

Tiny House, diğer adıyla Küçük Evler, bulundukları konumu değiştirmek isteyenler ve minimalist yaşamın konforundan yararlanmak isteyenler için harika bir alternatiftir.

Tiny House özgürlüğün tadını çıkarmak isteyenler, genişlikten daha çok işlevliğe önem verenlerin tercihi olmaktadır.  Tiny House’lar küçük bir evde yaşamanın ötesinde bir hayat felsefesinin, özgür ve minimalist bir akımının habercisidir. Yaşanılan alanları küçültmenin, sadeleştirmenin, daha az eşyayla yaşamanın yanı sıra, doğada vakit geçirmek isteyen, karbon ayak izini azaltmak isteyen, sağlığına önem veren ve sadeliğin ihtişamını önemseyenlerin tercihidir.

Tiny House’lar, ev için ödenen vergiler ve ev masraflarını azaltması gibi avantajlara da sahiptir.

Tiny House Nedir?

Tiny House’lar 10 metrekare ile 40 metrekare arasında değişen boyutlarda, tekerlekli ya da sabit olarak tasarlanan minimalist bir mantıkla, daha az yer kaplayan, sade, modern, az maliyetli, kullanışlı bir yaşam alanı oluşturan evler olarak tanımlanabilir.

Tiny House Tarihi

Tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan Tiny House akımı 2000’li yıllarda özellikle ABD’de başlayan konut krizinin bir yansıması olarak duyulmuş ve yaygınlaşmıştır. Ardından tüm dünyada bir akım ve yaşam felsefesi olarak ortaya çıkmıştır. Doğa ile iç içe, minimalist, çevre dostu ve mobil bir yaşam tarzı benimseyenlerin tercihi olan Tiny House’lar vergi ve maliyet bakımından avantajları ile yaşam alanı gereksinimini karşılamaya başlamıştır.Ayrıca deprem kuşağında yer alan ve pandemilerin yaygınlaştığı ülkeler için daha güvenli bir yaşamı teşvik ederek, bu tarz coğrafyalarda da hızlıca yaygınlaşmıştır.

Mobil Tiny House’unuzu İstediğin Yere Koyun

Tiny House’un en büyük avantajı, bu yapıları imarsız arsalar, tarım ve sit arazilerine hiçbir cezai işlem uygulanmadan koyabilmenizdir. Özgürlüğün tadını doyasıya yaşamanız ve konforu hissetmeniz için Wolf Tiny size doğa ile iç içe olabileceğiniz alternatif modeller sunmaktadır.

Tiny House Fiyatları

Tiny House fiyatları yapıların modellerine göre değişmektedir. Tekerlekli, tekerleksiz, ahşap, iki artı bir ya da bir artı bir, çelik, gibi seçenekler tiny house fiyatlarında değişikliklere neden olmaktadır. Bu evlerin en büyük özellikleri imar ile ilgili problemlerinin olmamasıdır. Gönül rahatlığı ile ruhsatlı, plakalı olarak kullanabilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Tekerlekli evlerin tadını çıkarmak için bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Tiny House yasal mıdır?
Tiny House yapı olarak kabul edilmez. Bir araç olarak kabul edilir. Park halindeki karavan statüsündedir. Tamamen yasaldır ve kullanımı hiçbir sorun teşkil etmez.

Tiny House için imar izni gerekli midir?

Tiny House’lar araç statüsünde olduğu için sahibi olduğunuz veya kiraladığınız arsada imar izni olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tiny House’lar için emlak vergisi ödeniyor mu?

Tiny House’lar motorsuz taşıt statüsündedir. Bundan dolayı ne motorlu taşıtla vergisi ne de emlak vergisi ödemeniz gerekmez.

Tiny House’lar başka bir yere taşınabilir mi

Tiny House’lar jeep veya kamyonet aracınızla taşınabilir olarak tasarlanmıştır.

Tiny House’lar nerelerde kullanılabilir?

İstediğiniz her yerde kullabilirsiniz.

Tiny House alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Wolf Tiny size Alman kalitesini yaşatır. Zemini, izalasyonu ve yalıtımı ile Wolf Tiny farkını yaşarsınız. Ayrıca mükemmel tasarımı, minimalizm yaşam tarzının tüm artılarını hissetmenizi sağlar.

tel
tel
tel